top of page

czw., 07 wrz

|

Zawada

joga/oddech/medytacja -przebudzenie 3

"Jak ujrzelibyśmy rzeczywistość, gdyby umysł człowieka mógł choć na chwilę zatrzymać swoje niespokojne fale?"

joga/oddech/medytacja -przebudzenie 3
joga/oddech/medytacja -przebudzenie 3

Czas i lokalizacja

07 wrz 2023, 17:00 – 10 wrz 2023, 13:30

Zawada, Zawada 53, 24-160, Polska

O wydarzeniu

Joga to narzędzie poszerzania naszej świadomości - praktykując ją zgodnie z jej przeznaczeniem stajemy się osobami bardziej szczęśliwymi, pogodzonymi i otwartymi na nowe doświadczenia, które być może wiodą początkowo w odwrotnym kierunku, to prowadzą nas tam, gdzie chcieliśmy być. Taki paradoks jogi, czasem poprzez ból przychodzi ukojenie a przez rozluźnienie większą dyscyplina.

U schyłku lata zapraszam Cię do urokliwego Siódmego Lasu na trzecią już edycję mojego warsztatu - przebudzenie.

Będziemy mieli aż 4 dni na to aby poprzez jogę, medytację i oddech zatopić się w chwili obecnej i w niej odnaleźć szczęście, w tu i teraz, w sobie i w każdej szczelinie istnienia jakiej doświadczamy na co dzień, a także spróbujemy odpowiedzieć sobie wspólnie na poniższe pytania;

 • Czy joga, kiedy przestajemy traktować ja wyłącznie jako aktywność fizyczną i remedium na ból pleców może być  procesem pełnym subtelnych zmian w naszej psychice i w naszym ciele które zwiększają nasze zadowolenie z życia?
 • Czy oddech może stać się źródłem przyjemności i reaktorem energii życiowej? 
 • Co odnajdujemy w medytacji, co sprawia, że chcemy robić to codziennie i z jakiegoś tajemniczego powodu życie staje się wówczas łatwiejsze, spokojniejsze, myśli podążają w innym kierunku i łatwiej nam docenić to co mamy a nie martwić się na zapas nieistniejącymi jeszcze rzeczami?
 • Co się dzieje kiedy joga i oddech zaczynaja ze sobą współgrać, a w medytacji synchronizuje się energia uzyskana w trakcie praktyki? 
 • Co się stanie kiedy umysł jest spokojny, ciało zrelaksowane a oddech miarowy? czy to już początek nowej, lepszej zmiany w nas samych i podstawy do odczuwania długotrwałego szczęścia ?

Warsztat na który Was zapraszam to praktyka asztanga jogi połączona z praktyką medytacji i pranajamy, oraz wykładami dotyczącymi powyższych zagadnień.  Mimo intensywności spotkania pragnę Was zapewnić ze znajdą się podczas tego dłuższego weekendu momenty na złapanie ulubionej książki i wypicie herbaty w jednym z kącików goszczącego nas na te okazje Siódmego Lasu.

Miejsce do którego się wybieramy leży 1,5h drogi od Warszawy i posiada jedną z najbardziej urokliwych sal do jogi jakie odwiedziłam.  Siódmy las to miejsce magiczne, do którego droga wiedzie przez równie niesamowity wąwóz - nie martwcie się, bez napędu 4x4 dojedziecie.  Na miejscu spożywać będziemy pyszne wegetariańskie posiłki przy wspólnym stole, dyskutować będziemy nie tylko o jodze, bo nie samą jogą żyje człowiek, choć być może po warsztacie odkryjecie ze wszystko tak na pawdę to joga.

 Do dyspozycji mamy klimatyczne pokoje, dostępne w opcjach jedno, dwu lub trzyosobowych, przydzielanych w zależności od ilości uczestników oraz relacji między nimi. Każdy z własną łazienką (z wannami<3) Bierzcie swojego partnera, przyjaciela, członka rodziny, poznajcie siebie na innej płaszczyźnie, z poziomu maty i podłogi. Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób które już praktykują, jak i dla początkujących.

 SAVE THE DATE: 7.09 - 10.09.2023 (czwartek - niedziela)

Na plan warsztatu składają się:

 •  poranne praktyki asztanga jogi;
 •  popołudniowe zajęcia warsztatowe z jogą; 
 • sesje oddechowe; 
 • medytacje dzienne i wieczorne; 
 • wieczór filmowy i chwile w których możecie po prostu odpocząć na spacerze z kubkiem ulubionej herbaty - z towarzystwem lub bez.

Szczegółowy plan godzinowy dostaniecie na maila po zapisaniu się i wpłacie zaliczki na warsztat.

KOSZT:

 • 1500 zł - do 21.07
 • 1600 zł - od 21.07

Mamy tylko 18 miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń i zadatek.

 Aby zapisać się na warsztat należy wysłać maila na adres : kinga.drewa@gmail.com oraz dokonać wpłaty bezzwrotnego zadatku w wysokości 600 zł, do czterech dni po zgłoszeniu.  W mailu zwrotnym dostaniesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyjazdu oraz nr konta do wpłaty zadatku. W mailu proszę również o info dotyczące praktyki jogi.

Rezygnacja z udziału w warsztacie tylko w przypadku kiedy znajdziesz osobę na swoje miejsce.

O mnie: Nazywam się Kinga i praktykuję jogę od 13 lat. Moja przygoda z jogowaniem była wynikiem próby naprawienia ciała po bardzo intensywnych latach treningów. Przez pierwsze 5 lat uczyłam się jogi wg systemu BKS Iyengara - ten czas pozwolił mi na zrozumienie czym jest asana i ile wymaga wysiłku jej wypracowanie w sposób bezpieczny i dobry dla organizmu. Później przechodziłam przez różne style, łącznie z kundalini i acro jogą. Ostatecznie moje serce skradła asztanga Vinyāsa joga. Choć to miłość trudna i burzliwa, pozostaje jej wierna, zgłębiam tę praktykę i dziele się nabytą wiedzą z moimi podopiecznymi.  W międzyczasie ukończyłam roczny kurs hatha jogi w 2016 roku i od tego czasu nieprzerwalnie uczę, jak również uczęszczam na warsztaty do nauczycieli polskich i zagranicznych, pogłębiając swoją wiedzę i doskonaląc praktykę; odwiedzając inne miasta w Polsce i na świecie odwiedzam szkoły asztanga jogi i wspólnie z moim partnerem, Wojtkiem, uczęszczamy na zajęcia Mysore poznając innych nauczycieli jogi.  Ponadto jestem zwolenniczką pracy z oddechem, na co dzień praktykuję pranajamy i techniki oczyszczające. Czytam o jodze. Dyskutuję ze sobą, z moimi nauczycielami i moimi podopiecznymi. Medytuję. Oddycham. Słucham. Jestem. Podczas warsztatu jestem dla Was, postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania rzetelnie, a jeśli czegoś nie będę wiedziała to z pewnością o tym powiem.

 Widzimy się w Siódmym Lesie 7.09! Namaste, Kinga

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page